Історична довідка Михайлівської селищної ради

Михайлівка - селище міського типу, центр району та селищної ради, розташоване на південному сході України, за  70 км на південь від обласного центру - міста Запоріжжя.

Михайлівка

До складу Михайлівської селищної ради входять селище міського типу Михайлівка та 5 сіл: Вовківка, Нововолодимирівка, Жовтневе, Першотравневе, Петрівка. Всього налічується 81 вулиця, 4678 дворів.

Історія становлення

Площа земель Михайлівської селищної ради - 33251 га, в тому числі площа земель в межах населених пунктів - 3716 га.
Михайлівка була заснована на початку XIX століття внаслідок злиття кількох хуторських поселень, створених державними селянами та кріпаками-втікачами з різних місць України та центральних губерній Росії. Перший такий хутір заснував у 1805 році нащадок запорізького козака, виходець з Полтавщини Михайло Чудновський, ім'ям якого пізніше було названо слободу.

У 1810 році було збудовано кам'яну церкву, 30 травня 1810 року відбулося урочисте її освячення. З того дня поселення стало називатися Михайлівкою на честь одного з перших поселенців, багатого селянина, колишнього козака з Полтавщини Михайла Чудновського.

В 1838 році Михайлівка стала волосним центром Мелітопольського повіту. У 30 роки XIX століття в Михайлівці стало переважати землеробство. Михайлівці торгували зерном, ремісничими виробами. Почали діяти постійні ярмарки, базари.

7 березня 1923 року постановою ВУЦВК в складі Мелітопольського округу було створено Михайлівський район з центром у селі Михайлівка з Михайлівської та Тимошівської волостей.

Революційні часи

Але мирне життя було перервано нападом фашистської Німеччини. Почалася евакуація, але вивезти все було неможливо.
4 жовтня 1941 р. село захопили фашисти. На фронтах Великої Вітчизняної воювало 2310 михайлівців. Ратними подвигами прославились михайлівці - Герої Радянського Союзу - льотчиця М.І. Доліна, командир партизанського з'єднання Ф.І. Павловський, льотчик Є.В. Биковський, повний кавалер орденів слави В.М. Папуча, командири партизанських загонів Ф. Брусенський, Н.І. Холод, генерал М.П. Лебедь, 487 михайлівців нагоджені орденами і медалями.

27 жовтня 1943 року бійці 109 гвардійської стрілецької дівізії відновили свою роботу ради.

Відповідно до рішень уряду в 1959 - 1960 р.р. сільського господарські артілі об’єднались і утворились 5 господарств: колгоспи "Ленінська правда" ім. Мічуріна, "Пам'ять Леніна", "Червоний Партизан", "Прапор комунізму".

У 1965 р. Михайлівка стала селищем міського типу.

Розвиток та зростання селища

Селище зростало, розвивалось швидкими темпами. Споруджено 20 багатоповерхових будинків, 2 середні школи, ВПУ № 52. Михайлівку почали газифікувати. Будуються дороги і тротуари з твердим покриттям. Починає діяти дитячо-юнацька спортивна школа. Прикрашається головна площа Михайлівки. Центром її став меморіальний комплекс на честь воїнів-визволителів, споруджений у 1974 році та погруддя землякам Героям Радянського Союзу. Завершується реконструкція районного Будинку культури та центральної частини вулиці Леніна.

Михайлівська земля виховала Героїв Соціалістичної праці Ф.В. Левченка, С.Г. Сарбаша, Л.Ф. Сисюк, Г.П. Водяницького, відомого українського поета, члена спілки письменників України М.Х. Лиходіда.

Селище продовжує зростати, розвиватися. Продовжуються роботи по благоустрою селища. Проходить реформування аграрного сектору. Створюються фермерські господарства, реформуються сільськогосподарські підприємства. В селищі працюють Білозірська ГРЕ, філії: ВАТ «Моліс», «Запоріжжяобленерго», «Запоріжоблавтодор», Токмакцьке УГГ, дільниця «Запоріжоблводгосп», КП «Михайлівський комунгосп».

Будуються і реконструюються об’єкти торгівлі та побутового обслуговування з сучасним дизайном і розширеним переліком послуг.

Послуги клієнтам надають 4 банківські установи, філії «Укртелеком» та «Укрпошта».

Працюють територіальне медичне об'єднання, 4 амбулаторії сімейної медицини.
В селі функціонують 2 дитячі садки, 3 середні та початкові школи, 2 бібліотеки, будинок культури, дитяча музична та спортивна школи, краєзнавчий музей, центр дитячої творчості.

А найголовнішим та найціннішим скарбом Михайлівки є мешканці селища. Добрі, працьовиті, оптимістичні люди, які понад усе люблять рідну землю.