Стягнення аліментів у судовому порядку

Дата: 12.08.2020 10:51

Стягнення аліментів у судовому порядку здійснюється шляхом подання до суду:

заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів (такий розгляд у суді називають наказним провадженням);
позовної заяви про стягнення аліментів (позовне провадження).
У першому випадку справа розглядається у набагато коротші терміни, ніж у другому.

Обов’язковою умовою для звернення до суду із заявою про видачу судового наказу є стягнення аліментів, що не пов’язане із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Який розмір аліментів  можна стягнути у судовому порядку?

В українському законодавстві закріплено, що мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі для дітей віком до 6 років мінімальний розмір аліментів складає 929 грн. 50 коп., для дітей від 6 до 18 років – 1159 грн.

Сімейний кодекс України встановив також максимальні розміри аліментів, які можна стягнути у судовому порядку. Важливу роль тут знову-таки відіграє вік дитини та встановлений прожитковий мінімум. Максимальний розмір аліментів для дітей віком до 6 років наразі складає 18 590 грн., для дітей від 6 до 18 років  – 23 180 грн.