Загальна інформація

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

Генеральний план смт. Михайлівка розроблений і затверджений з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Метою розробки Генерального плану з оновленням та розширенням меж є:

• зміна меж населеного пункту;
  • зміна показників розрахункової чисельності населення;
  • розроблення нових розділів Генерального плану відповідно до законодавства;
  • визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб.

Відповідно до чинного законодавства строк дії Генерального плану населеного пункту не обмежується. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п'ять років.

Генеральний план визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації вулично-дорожньої і транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини і традиційного характеру середовища історичних населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Відповідно до ДБН Б.1.1-15:2012 “Склад та зміст генерального плану населеного пункту” Генеральний план складається з текстових і графічних матеріалів.

Генеральним планом розраховано площі районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об'єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.

Розроблення плану зонування території здійснюється на основі Генерального плану населеного пункту.

План зонування території смт. Михайлівка – це містобудівна документація, якою встановлюється функціональне призначення, вимоги до забудови, ландшафтної організації та іншого використання територій, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень використання територій та окремих земельних ділянок у межах зон, визначених планом зонування.

В розробленому плані зонування території смт.Михайлівка розглянуті наступні питання:

• загальні положення плану зонування;
  • регулювання планування та забудови території;
  • зонування території та характеристики територіальних зон;
  • планувальні обмеження;
  • переважні та допустимі види забудови;
  • єдині умови та обмеження для кожної зони.

Після затвердження Плану зонування території смт. Михайлівка, головною метою його запровадження є забезпечення ефективної реалізації Генерального плану смт. Михайлівка Михайлівського району  Запорізької області. Оновлення з розширенням меж населеного пункту, раціонального використання території, створення повноцінного та безпечного для здоров’я середовища, стимулювання інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, урахування державних, громадських та приватних інтересів під час проведення містобудівної діяльності.

План зонування території після затвердження селищною радою є обов’язковим для виконання всіма розташованими на території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території смт. Михайлівка, при здійсненні ними містобудівної діяльності.