УВАГА! БОТУЛІЗМ!

Дата: 23.11.2021 11:31

У зв’язку з випадком ботулізму в м. Бердянськ з двома потерпілими (1 летальний), який пов’язаний з вживанням риби (плотва, лящ), придбаної в торгівельних рядах на продовольчому ринку «Центральний» м. Бердянськ, технологічний процес приготування якої здійснювався в домашніх умовах, Михайлівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області вкотре закликає мешканців Михайлівщини, з метою недопущення ускладнень та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації на території:

• не купуйте рибу на яку, на законну вимогу споживача, суб’єкт господарювання не може пред’явити документи, які  б могли підтвердити якість та безпеку продукції;
  • не купуйте виготовлені у домашніх умовах в’ялену, копчену, солону рибу, консерви та інші продукти харчування в місцях стихійної торгівлі без супровідних документів.
  • перевіряйте термін придатності продуктів та зберігайте чеки;
  • при приготуванні страв в домашніх умовах, в тому числі риби, дотримуйтесь технології приготування, термінів та умов зберігання.

Звертаємо Вашу увагу, що перші симптоми захворювання:

порушення зору;

сильно виражена сухість у роті;

важко говорити (голос стає тихим або пропадає);

підвищена стомлюваність,

м'язова слабкість;

запаморочення;

короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі.

Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).

При наявності перших ознак недомагання негайно звертайтеся за медичною допомогою!

Михайлівське управління

Головного управління