Автокрісла та нові штрафи в Україні: що треба знати пасажирам з дітьми

Дата: 21.11.2019 14:59

Починаючи від 20 листопада, в Україні вводять адміністративну відповідальність за недотримання правил дорожнього руху щодо перевезення дітей. За перше порушення водієві загрожує штраф в 510 гривень, за повторне протягом року - 850 гривень. За задумом законотворців, нововведення спонукатимуть українців масовіше користуватися дитячими автокріслами, що в результаті зменшить травматизм і смертність на дорогах.

Ухвалений закон запровадив додаткову відповідальність за невиконання деяких Правил дорожнього руху (ПДР). Йдеться про чинну заборону перевозити дітей до 12 років і зростом до 145 сантиметрів у транспортних засобах "без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів". Відштовхуючись саме від цієї норми, поліція і буде накладати штрафи.

DW