Що перевіряє Казначейство в договорах на закупівлю за бюджетні кошти

Дата: 04.08.2020 09:29

В першу чергу їх цікавить відповідність предмету договору первинним документам.

Органи Казначейства здійснюють попередній та поточний контроль на етапі реєстрації бюджетних зобов'язань та оплати рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Проте відповідальність за взяті з порушенням бюджетного законодавства зобов'язання несуть розпорядники та одержувачі бюджетних коштів. Це передбачає ст. 112 Бюджетного кодексу України та Порядок казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затверджений наказом Мінфіну від 24.12.2012 р. № 1407. З цього приводу в листі ДКСУ від 24.06.2020 р. № 16-06-06/11013 вкотре зауважують, що органи Казначейства перевіряють наявність істотних умов договору, відповідність предмету договору первинним документам та економічній сутності платежу. Проте, відповідно до покладених на органи Казначейства повноважень, вони не впливають на договірні відносини між замовниками та постачальниками товарів, робіт і послуг.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/zakupivli-za-derzhkoshty/shcho-pereviryaye-kaznacheystvo-v-dogovorah-na-zakupivlyu-za/