Відкриття пам'ятника М.І. Доліній

Дата: 20.10.2020 15:45

Сьогодні в смт Михайлівка відбулось урочисте відкриття пам'ятника М.І. Доліній - льотчиці, Герою Радянського Союзу.

Пройшла війну командиром ланки та заступником командира ескадрильї. Здійснила 72 успішних бойових вильоти, скинувши на противника понад 45 тонн бомб і взявши участь у шістьох повітряних боях.

Наприкінці життя Марія Доліна залишила спогади про свій шлях у авіацію, про участь у війні – свою та її бойових подруг – « Дочери неба. «Дневные ведьмы» на пикировщиках». Ці спогади - не лише про мужність та звитягу радянських жінок-льотчиць, але й про їхнє фронтове повсякдення, труднощі, біль і радості, з якими стикалися жінки на війні. Про ціну героїзму, яку не було прийнято згадувати в радянські часи. «Что мне дала моя «звездочка»? – пише, зокрема. - Счастье находиться в одном строю с Мариной Расковой, Полиной Осипенко, Иваном Кожедубом… Счастье защищать свою Родину и память о войне. Вот только бы знать, что все это было не зря…».

ЖІНОЧІ ІСТОРІЇ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ. МАРІЯ ДОЛІНА