Якщо відомості про право власності на вашу земельну ділянку містяться в реєстрі прав на нерухоме майно, але відсутні в земельному кадастрі, то про це публічно повідомить сайт Міністерства юстиції

Дата: 04.12.2020 13:13

Це передбачає «Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок з Державним земельним кадастром», який за поданням міністра юстиції Дениса МАЛЮСЬКИ, 25 листопада, затвердив Кабмін.

В пояснювальній записці міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що зміни, внесені до законодавства, передбачають отримання у режимі реального часу державними реєстраторами відомостей з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органами, які ведуть Земкадастр – відповідно інформації з Реєстру нерухомості.

Міністр зауважив, що нині мають місце випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні у Земельному кадастрі, а це може стати причиною для зловживань.Тому необхідно провести звірку відомостей зазначених автоматизованих систем та оприлюднити її результати в публічному доступі.

Так, Порядок передбачає, що адміністратор Державного земельного кадастру протягом місяця проводить перевірку наявності відомостей про державну реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі відповідно до переліку земельних ділянок, відомості про які містяться в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

За результатами такої перевірки на основі зазначеного переліку земельних ділянок адміністратор Кадастру забезпечує формування та передачу технічному адміністратору Реєстру нерухомості переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в Державному земельному кадастрі, в електронній формі.

Технічний адміністратор Реєстру нерухомості не пізніше 5 днів з дня отримання переліку земельних ділянок, відомості про реєстрацію яких відсутні в Державному земельному кадастрі, забезпечує його розміщення на офіційному веб-сайті Мінюсту для вільного доступу.

Джерело: http://zemvisnuk.com.ua