Укладання та внесення змін до договору оренди землі
Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється:
1. Щодо земель приватної власності:
за згодою орендодавця та особи, яка вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку;
2. Щодо земель державної або комунальної власності:
на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, або за результатами аукціону;
на підставі цивільно-правового договору або в порядку спадкування.
Істотні умови договору оренди земельної ділянки:
- об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- дата укладення та строк дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.
Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, у майбутньому він може бути визнаний неукладеним у судовому порядку.
У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення об’єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.
Інші умови у договорі оренди землі можуть зазначатися лише за згодою сторін.
Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.
Статтю підготувала Т.А.Мороз.
З 06.10.2020 року Відділ «Михайлівське бюро правової допомоги» Мелітопольського МЦ БВПД призупинило особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю перейшло на надання правових послуг ДИСТАНЦІЙНО. Прийом громадян ведеться за попереднім записом!
Щоб отримати правову консультацію:
???? напишіть на нашу електронну пошту: mykhailivske@legalaid.zp.ua
???? зателефонуйте на номер Відділу: (06132) 2-07-33, 098 35 422 53 (робочі дні з 8.00 до 17.00)
Небхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться: смт Михайлівка, вул. Святопокровська, 4-А.
Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави!!!
Ми допоможемо захистити Ваші права!