Робота мобільних груп з 01.11.2021 по 05.11.2021

Дата: 05.11.2021 14:50

З встановленням на території Запорізької області “червоного” рівня епідемічної небезпеки, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в регіоні посилено державний нагляд (контроль) за дотриманням протиепідемічних заходів.

Спеціалістами Михайлівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, у складі мобільних груп спільно з представниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування за період з 02.11.2021 по 05.11.2021 здійснено 22 перевірки виконання карантинних вимог суб’єктами господарювання на території Михайлівської ОТГ, порушення встановлено на 15 об’єктах.

Зокрема було перевірено:

- 8 об'єктів торгівлі продовольчими товарами, порушення протиепідемічних вимог встановлені на 4 об'єктах;

- 14 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, порушення карантинних вимог встановлені на 11.

В ході перевірок фахівці Держпродспоживслужби виявлені наступні порушення: недотримання «маскового режиму» та соціальної дистанції відвідувачами, відсутнє маркування щодо дотримання соціальної дистанції; відсутні дані про проведення температурного скринінгу працівників; не організовані місця для обробки рук антисептиком відповідно вимог; не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією, не проводиться вологе прибирання в приміщеннях, відсутні деззасоби, прибиральний інвентар не промаркований, до роботи допускаються особи без наявності сертифікатів про вакцинацію та інші.

За порушення протиепідемічних вимог спеціалістом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення.

В ході моніторингових обстежень представники мобільних груп провели роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, працівниками та відвідувачами об’єктів щодо дотримання протиепідемічних вимог.