Михайлівським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області перевірені всі об’єкти централізованого питного водопостачання

Дата: 23.11.2021 11:32

Питання безпечності та якості питної води, призначеної для споживання людиною є пріоритетним та знаходиться на особливому контролі Михайлівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Фахівцями управління посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності вимог санітарного законодавства щодо безпечності. Проведено переоблік суб’єктів господарювання у сфері питної води та питного водопостачання. Відкоригована дислокація, підпорядкованість водопроводів на підпорядкованій адміністративній території.

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 протягом 2021 року фахівцями управління у складі комісії перевірено 9 об’єктів централізованого питного водопостачання, виявлені порушення на 9 об’єктах (100%). За участю головного спеціаліста Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) на 1 об’єкті централізованого питного водопостачання. За результатами заходу суб’єкта господарювання  притягнуто до адміністративної відповідальності.

В ході проведених комісійних обстежень були виявлені наступні порушення вимог санітарного законодавства:

- відсутні проекти щодо організації зон санітарної охорони для водопроводів господарсько-питного водопостачання та їх джерел;

- зони санітарної охорони підземних джерел питного водопостачання не організовані;

- не дотримується водоохоронний режим зон санітарної охорони;

- не дотримується процедура виробничого контролю якості та безпечності води джерел питного водопостачання та води питної перед її надходженням у водопровідну мережу за видом контролю, переліком показників та періодичністю;

- не проводяться дослідження на показники радіаційної безпеки води підземних джерел питного водопостачання;

- відсутні результати виробничого контролю якості та безпечності води питної за токсикологічними та паразитологічними показниками;

- відсутні висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на пластикові труби, які використовуються;

- водонапірні вежі Рожновського частково знаходиться в незадовільному технічному стані – вкриті корозією, не пофарбовані;

- оглядові колодязі артезіанських свердловин частково не мають герметичного покриття.

Під час комісійних обстежень було проведено відбір проб питної води для моніторингового дослідження в лабораторіях Держпродспоживслужби, відхилення не виявлені.