Запорізьким підприємцям роз'яснили новації у проведенні перевірок

У Запоріжжі для підприємців відбувся навчальний семінар, присвячений останнім змінам у системі державного нагляду та контролю. У заході, який організував Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, взяли участь представники Державної регуляторної служби України, податкової служби Запорізької області, районних адміністрацій, Національної поліції в Запорізькій області, ГУ ДСНС України у Запорізькій області, Держпродспоживслужби, ЗОСППР "Потенціал", Запорізької торгово-промислової палати.

10:18:35 19.09.2019

Щомісяця з доходів запорізьких платників місцеві бюджети отримують понад 470 мільйонів гривень ПДФО

У січні-серпні до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло 3 мільярди 777 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Рівень надходжень минулого року перевищено на 561 мільйон або на 17 відсотків.

10:45:46 18.09.2019

Запорізькі платники ПДВ перерахували до бюджету 2,2 мільярда гривень

З початку року запорізькі суб'єкти господарювання сплатили до державного бюджету 2 мільярди 208 мільйонів гривень податку на додану вартість (без даних великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП).

10:44:18 18.09.2019

Недержавні пенсійні фонди. Включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій

ДФС України листом від 23.08.2019 №27471/7/99-99-12-02-04-17 надала роз’яснення щодо включення недержавних пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій, які перебували у Реєстрі на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», проте у строк, установлений п. 35 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу, не привели свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими п.п. 133.4.1 ст. 133 ПКУ, та не надали копії таких документів контролюючому органу.

16:00:45 16.09.2019

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ: НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ З 01 жовтня 2019 року розпочнуть діяти нові бюджетні рахунки для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту IBAN.

У зв’язку з переходом на міжнародні номери банківського рахунка (IBAN) з 01 жовтня 2019 року здійснюється заміна рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

15:58:27 16.09.2019

Реєстрація платником ПДВ здійснена не в перший день календарного місяця: як формувати кредит і надавати декларацію?

Реєстрація осіб платниками ПДВ, перереєстрація платників ПДВ проводяться шляхом внесення записів до Реєстру платників податку на додану вартість із формуванням за кожним таким записом окремого ідентифікатора. Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру (п. 3.1 «Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», затвердженого наказом МФУ від 14.11.2014 №1130).

15:57:36 16.09.2019

Підприємство продає автомобіль фізичній особі. Коли оподатковувати податком на доходи фізичних осіб?

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

15:56:38 16.09.2019

Підприємець або особа, яка провадить незалежну професійну діяльність одночасно є найманим працівником. Особливості сплати ним єдиного соціального внеску.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  є підприємці, в тому числі підприємці - платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (пп. 4 та 5 част. першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

15:55:48 16.09.2019